ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wynajem łóżek kontakt 24h/7
+48 531-006-504

Rehavit - wypożycz rehabilitacyjne łóżko elektryczne

 

Łóżko elektryczne, jeżeli zostanie odpowiednio dobrane, może ułatwić znacząco opiekę nad osobą starszą lub chorą. Choć takie łóżka są użyteczne, ich dobór nie może być dziełem przypadku. Najważniejsze jest dostosowanie jego budowy i możliwości do kondycji i stanu zdrowia chorego.

 

Łóżka elektryczne dla osób chorych i niepełnosprawnych

 

Łóżko elektryczne to pod wieloma względami niezawodne wsparcie w opiece nad osobami niepełnosprawnymi. Jest to sprzęt komfortowy nie tylko dla opiekuna, ale również dla osób chorych.


Cechą charakterystyczną łóżka elektrycznego są specjalne siłowniki, którymi można wygodnie i bez większych trudności sterować przy pomocy pilota. Aby łóżko działało, niezbędne jest jego podłączenie do prądu. Z tego też powodu, w pokoju osoby niepełnosprawnej musi być ustawione możliwie jak najbliżej łóżka. Dobre łóżka elektryczne wyposażone są w adaptery napięcia, co stanowi gwarancję ich bezpiecznego użytkowania.


Pilot stanowi nieodłączny element łóżka elektrycznego, dzięki któremu można regulować jego płynną pracę i dostosowywać do potrzeb użytkownika. To jakie elementy można regulować, zależne jest od wybranego modelu łóżka, jednak im więcej możliwości, tym lepiej i wygodniej.
Za najwygodniejsze i najbardziej użyteczne przez wielu opiekunów uważane są łóżka czterosegmentowe. To idealnie rozwiązanie dla osób z ogromnymi trudnościami w poruszaniu się. Przy osobach o nieco większym poziomie mobilności i samodzielności powinny wystarczyć łóżka dwufunkcyjne (z możliwością regulacji okolic nóg i zagłówka).


Warto zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna w przypadku osób niepełnosprawnych jest możliwość regulacji kąta nachylenia leża, aby osoba chora w dowolnym momencie mogła być przeniesiona, w zależności od stanu zdrowia do pozycji półleżącej lub siedzącej. W przypadku wyboru odpowiedniego modelu łóżka elektrycznego zawsze warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ono możliwość ustawienia pozycji drenażowych.

 

Dlaczego łóżka elektryczne to dobre i pomocne rozwiązanie przy osobach niepełnosprawnych?

 

Łóżka elektryczne, jeżeli są odpowiednio dopasowane do potrzeb chorego, potrafią ułatwić codzienną opiekę nad osobą niepełnosprawną, która nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. To bardzo duża ulga, szczególnie gdy osoba chora wymaga ciągłego podnoszenia do jedzenia czy prowadzenia czynności higienicznych lub rehabilitacyjnych. Takie odciążenie opiekuna jest ważne dla zachowania jego kondycji i dobrego zdrowia, szczególnie jeżeli jest to jednocześnie jest to ktoś bardzo bliski dla osoby niepełnosprawnej. Użytkowanie łóżka elektrycznego nie obciąża w żaden sposób ani opiekuna ani chorego. Należy tylko pamiętać o kilku istotnych zasadach związanych z bezpieczeństwem.


Co ważne, łóżko elektryczne to ułatwienie nie tylko dla opiekuna, ale również dla samego chorego. Dzięki sterowaniu pilotem osoba niepełnosprawna otrzymuje choćby namiastkę samodzielności. Jest w stanie samodzielnie podnieść łóżko i nie musi prosić o to nikogo ze swojego otoczenia. Wbrew pozorom taka drobnostka potrafi znacząco poprawić komfort codziennego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej. Należy pamiętać o tym, że w przypadku osób na trwałe przykutych do łóżka, utrzymanie ich kondycji psychicznej na odpowiednim poziomie jest niezwykle ważne zarówno dla niej samej, jak i najbliższego otoczenia.

łóżko elektryczne

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego na Śląsku.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia

https://www.high-endrolex.com/14