Wynajęcie łóżka pielęgnacyjnego pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, zapewnić pacjentowi optymalne warunki do życia i powrotu do zdrowia. Będzie to świetne rozwiązanie nawet w przypadku osób zmagających się z ograniczonym budżetem, które nie mogą lub po prostu nie chcą przeznaczać wolnych środków na zakup sprzętu medycznego. W przypadku wynajmu możliwe jest zaopatrzenie się w wysokiej jakości urządzenia renomowanych marek i to w atrakcyjnej cenie. Wypożyczalnia łóżka pielęgnacyjnego będzie idealnym wyborem dla osoby, która potrzebuje rehabilitacji, aby odzyskać utraconą sprawność. Przy tymczasowej niepełnosprawności wynajem sprawdza się idealnie.
Łóżka pielęgnacyjne na wynajem skrojone na miarę potrzeb użytkownika
Obecnie nie ma najmniejszego problemu z doborem odpowiedniego łóżka pielęgnacyjnego dla osoby niepełnosprawnej czy potrzebującej rehabilitacji. Można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, poszczególne modele łóżek różnią się parametrami technicznymi, funkcjonalnością. Przy wyboru sprzętu muzycznego dla pacjenta należy mieć zawsze na uwadze jego wagę, wiek, możliwości i rodzaj choroby. Bardziej niezależni pacjenci, którzy są w stanie zmieniać samodzielnie pozycję i podnosić się, mogą wybrać łóżko z regulacją manualną. Większą wygodę zapewnią modele elektryczne – dotyczy to zarówno chorego, jak i jego opiekuna. W przypadku łóżek eterycznych można mówić o bezwysiłkowym użytkowaniu. Steruje się nim za pomocą pilota, co ma szczególne znaczenie, jeśli chory jest dużych gabarytów i dźwiganie go byłoby bardzo uciążliwe. Obsługa łóżka z mechanizmem elektrycznym jest niezwykle łatwa, intuicyjna. Możliwe staje się zmienianie położenia ruchomych części mebla za pomocą kilku przycisków. Przekłada się to na możliwość idealnego dopasowania łóżka do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zmienić można zarówno wysokość łóżka, jak i kąt nachylenia siedziska, oparcia, zagłówka czy nawet podnóżka. Nie brakuje nowoczesnych modeli łóżek, które pozwalają na przyjęcie pozycji ułatwiającej oddychanie i usprawniającej przepływ krwi. Dla pacjenta niezwykłą wygodą będzie możliwość samodzielnego zmienienia ułożenia ciała, a większa niezależność wpłynie też korzystnie na stan psychiczny, poprawi samopoczucie.
Czym kierować się przy wyborze łóżka pielęgnacyjno-rehabilitacyjnego?
W zależności od kondycji pacjent będzie potrzebować łóżka o konkretnych funkcjonalnościach. Sprzęt medyczny zawsze warto wybierać zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty. Można też skorzystać z fachowego doradztwa obsługi wypożyczalni, co ułatwi dobranie właściwego urządzenia. Jeśli chory ma problemy z układem oddechowym lub krążenia, to idealnie sprawdzi się z leżem z regulacją czterosegmentową. Z kolei przy unieruchomionym biodrze wystarczający będzie model dwusegmentowy. Istotne podczas wybierania łóżka jest jego maksymalne obciążenie i materiał, z którego zostało wykonane. Najtańsze i najłatwiejsze do dezynfekcji są łóżka metalowe, wyposażone w zagłówki, podnóżki i poręcza. Pod względem estetyki zdecydowanie lepiej sprawdzają się łóżka drewniane, które nie kojarzą się aż tak bardzo ze szpitalem. Można też z łatwością dopasować je do aranżacji wnętrza, nie będą się tak wyróżniać na tle pozostałych elementów wyposażenia. Na uwadze powinno się mieć także możliwość regulacji, obecność poręczy, kółek jezdnych z hamulcem, wysięgnik z uchwytem, stolik przyłóżkowy, stojak na kroplówkę, uchwyt na kaczkę.