ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wynajem łóżek kontakt 24h/7
+48 531-006-504

W przypadku osób przewlekle chorych, które są narażone na długotrwałe leżenie, konieczny jest  specjalistyczny materac przeciwodleżynowy. Trzeba się w niego zaopatrzyć, ponieważ przy ciągłym leżeniu dochodzi do ucisku ciała prowadzącego do powstawania odleżyn i ran. Specjalny sprzęt zapobiegnie takim sytuacjom.

Jaki materac przeciwodleżynowy wybrać?


Materac przeciwodleżynowy dostępny jest w kilku rodzajach dla osób długotrwale leżących. Przed dokonaniem zakupu, poradź się lekarza lub fizjoterapeuty, jaki będzie najodpowiedniejszy. Materace piankowe są specjalnie profilowane i sprawdzą się u osób chorych, które są w stanie samodzielnie ocenić, w jakim miejscu ciała czują ucisk i w razie potrzeby lekko zmienić pozycję ciała. Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy polecany osobom wymagającym opieki krótkotrwałej. Ochroni on przed odleżynami, a dodatkowo jest nieprzemakalny. Zbudowany jest ze specjalnych pompowanych komór z tworzywa sztucznego, do których powietrze jest tłoczone za pomocą pompy. Ciśnienie w poszczególnych komorach materaca można zmieniać w zależności od potrzeby. Najdroższy i najbardziej zaawansowany technologicznie materac przeciwodleżynowy to materac rurowy. Również on jest nieprzemakalny. Jest wyposażony w specjalną pompę zmieniającą ciśnienia i stopień twardości materaca. Taki sprzęt jest idealny dla pacjentów narażonych na bardzo długie okresy leżenia oraz dla osób o dużej masie ciała (powyżej 90 kg).

Materac przeciwodleżynowy, kupić czy wypożyczyć?

Materac przeciwodleżynowy to spory wydatek. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, dobrze przeanalizuj wszystkie możliwości. Jeśli nie stać Cię na kupno takiego sprzętu, nie martw się, ponieważ można go również wypożyczyć. Usługę taką oferują sklepy ze sprzętem medycznym oraz wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Wypożyczenie materaca wiąże się z comiesięczną opłatą wysokości od 30 do około 50 złotych. Z kolei jego zakup to wydatek od 100 do 150 złotych w przypadku materaca piankowego, poprzez 250-400 złotych materac bąbelkowy, po ponad 400 złotych materac rurowy.

Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego sprzętu jakim jest materac przeciwodleżynowy, udaj się do lekarza prowadzącego po zlecenie na jego zakup. Dzięki temu możesz skorzystać z refundacji NFZ. Fundusz zwraca 70% kosztów zakupu do limitu ustalonego na 400 złotych. Zakupu możesz dokonać w sklepie stacjonarnym ze sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym, ale warto również zorientować się w ofercie sklepów internetowych, które często oferują znacznie korzystniejsze ceny.

Szukasz sprzętu jak materac przeciwodleżynowy?

Zapytaj jaka ofertę mamy dzis dla Ciebie.

materac przeciwodleżynowy

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego na Śląsku.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia

https://www.high-endrolex.com/14