ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wynajem łóżek kontakt 24h/7
+48 531-006-504

Przewlekła choroba, kontuzja lub podeszły wiek mogą wpłynąć na ograniczenie funkcji aparatu ruchu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu osobie leżącej należy zadbać o dobór odpowiednich akcesoriów medycznych. Łóżko dla seniora i materac odleżynowy można nabyć w wypożyczani sprzętu rehabilitacyjnego. 

 

Łóżko dla seniora + materac odleżynowy – w trosce o zdrowie i komfort. Kupić czy wynająć? 

 
 
Szeroka oferta sklepów medycznych pozwala jak najlepiej zadbać o wygodę i bezpieczeństwo osoby z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi można zapewnić osobie po wypadku lub seniorowi odpowiednie warunki do rehabilitacji i odpoczynku w domowych warunkach – nie obciążając przy tym nadmiernie osób opiekujących się pacjentem. 
 
Choć łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe i inne podobne produkty cieszą się sporym zainteresowaniem, nie zawsze ich zakup jest możliwy – może on w znaczący sposób nadwyrężyć budżet domowy. Poza tym, sprzęty i akcesoria medyczne często są potrzebne jedynie na krótki okres (np. na czas rekonwalescencji) – w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych. 
 
 

Jakie powinno być łóżko dla seniora? 

 
 
Osoby w podeszłym wieku często borykają się z różnego rodzaju ograniczeniami ruchu, które sprawiają, że codzienne funkcjonowanie wymaga pomocy innych. W przypadku chorego leżącego warto szczególnie zadbać o dobór odpowiedniego łóżka. Sprzęt rehabilitacyjny tego typu pozwala seniorowi w łatwy sposób zmienić pozycję leżenia lub wstać. Ułatwia też osobom opiekującym się pacjentem wykonywanie niezbędnych czynności bez nadmiernego używania siły. 
 
W wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego dostępne są różne rodzaje łóżek, które można dobrać w zależności od indywidualnych potrzeb. Zazwyczaj posiadają one koła z funkcją hamowania, regulację zagłówka, kąta położenia nóg oraz wysokości łóżka, barierki oraz wysięgnik z uchwytem. 
 
 

Jaką funkcję pełni materac odleżynowy?

 
 
Choć wyposażenie się w profesjonalne łóżko rehabilitacyjne jest znacznym odciążeniem – zarówno dla chorego, jak i jego opiekunów – nie należy zapominać o dobraniu materaca odleżynowego. Długie przebywanie w tej samej pozycji przyczynia się do powstawania owrzodzeń na ciele – dlatego tak ważne jest, by zmieniać pozycję osoby leżącej co około 2-3 godziny. 
 
Materac przeciwodleżynowy jest dobrym rozwiązaniem w profilaktyce powstawania ograniczonej martwicy tkanek. Wspiera również leczenie powstałych już zmian skórnych. W sklepie można znaleźć kilka rodzajów materacy. Zazwyczaj wybiera się bąbelkowy zmiennociśnieniowy, rurowy zmiennociśnieniowy lub gofrowany. Produkty pneumatyczne charakteryzują się tym, że między komorami zachodzi cykliczna zmiana ciśnień. Bąbelkowy i o gofrowanej strukturze polecany jest osobom, u których jeszcze nie pojawiły się odleżyny (działanie profilaktyczne) i których stan zdrowia pozwala poruszać się samodzielnie i opuszczać łóżko. Ten drugi rodzaj sprawdzi się również u chorych z odleżynami pierwszego stopnia. Z kolei rurowy dostosowany jest do osób przewlekle chorych i u których wystąpiły już owrzodzenia – nawet czwartego stopnia. 
 
W wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych można liczyć na profesjonalne doradztwo, dzięki któremu sprzęt będzie jak najlepiej spełniał swoje funkcje. 
Łóżko dla seniora, Materac odleżynowy

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego na Śląsku.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia

https://www.high-endrolex.com/14