ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wynajem łóżek kontakt 24h/7
+48 531-006-504

Łóżka rehabilitacyjne zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o osobach ciężko chorych. Są wykorzystywane w wielu miejscach, takich jak szpitale czy sanatoria, a w ostatnich latach grono osób wykorzystujących je w domach prywatnych zdecydowanie się powiększyło. Co jest korzystniejszym rozwiązaniem - zakup czy wypożyczenie tego rodzaju sprzętu?

Zastosowanie łóżka dla niepełnosprawnych

Łóżko dla niepełnosprawnych stosuje się przede wszystkim dla osób bardzo ciężko chorych, spędzających całą dobę (lub jej większość) w pozycji leżącej w łóżku. Jego podstawowym celem jest zapewnienie pacjentowi maksymalnego komfortu w trakcie dochodzenia do zdrowia, a także ułatwienie opieki nad chorym opiekunowi - między innymi dzięki możliwości regulacji wysokości łóżka. Niezaprzeczalną zaletą łóżka dla niepełnosprawnych jest także zwiększenie bezpieczeństwa chorego.

Dzięki kółkom, łóżko może być szybko i wygodnie transportowane przez osoby zajmujące się chorym. Dodatkowo, można na nim ułożyć materac przeciwodleżynowy, który jest szczególnie przydatny w przypadku opieki nad osobami z dużymi ograniczeniami ruchowymi, z niewielką szansą na poprawę stanu w najbliższym czasie. Opcja podnoszenia poszczególnych fragmentów łóżka to nie tylko możliwość zapobiegnięcia dolegliwościom bólowym związanym z brakiem zmian pozycji, ale również ułatwia spożywanie posiłków (lub karmienie chorego) czy czynności higieniczne.

Koszt łóżka dla niepełnosprawnych

Dokładny koszt łóżka dla niepełnosprawnych różni się w zależności od modelu. Jak łatwo się domyślić, używane łóżka można kupić zdecydowanie taniej od tych nowych, jednak w takim przypadku nigdy nie ma 100% pewności, czy jest ono w pełni sprawne. Koszt używanego łóżka dla niepełnosprawnych może wynieść około 1000-1500 zł, lecz zakup nowego - zwłaszcza nowoczesnego modelu - to już znacznie wyższe koszty.

Chcąc zakupić łóżko dla niepełnosprawnych w sklepie, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Dla wielu osób jest to kwota na tyle wysoka, że po prostu nie są w stanie jej zapłacić, zwłaszcza jeśli mają świadomość, że specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne będzie przydatne wyłącznie przez pewien czas.

Kupno czy wypożyczenie - co się bardziej opłaca?

Łóżko dla niepełnosprawnych można zakupić lub wypożyczyć, a każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Jeśli chodzi o kupno, zdecydowanym plusem jest swego rodzaju komfort psychiczny: opiekun osoby z niepełnosprawnością, zwłaszcza w domu prywatnym, zdecydowanie mniej obawia się korzystać z łóżka i używać jego specjalistycznych funkcji niż w przypadku produktu wypożyczonego. Zdecydowaną wadą, która dla wielu osób bywa po prostu nie do przejścia - jest jednak cena nowego łóżka. Ta opcja sprawdzi się doskonale jeśli wiemy, że szanse chorego na pełne wyzdrowienie są niewielkie, a łóżko zwiększy jego komfort i ułatwi opiekę.

Jeśli chodzi o wypożyczenie, wiąże się ono ze zdecydowanie niższym kosztem jednorazowym w porównaniu z zakupem. To najlepsze rozwiązanie w przypadku chęci korzystania z łóżka przez krótszy czas - np. kilka tygodni lub kilka miesięcy.

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego na Śląsku.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia

https://www.high-endrolex.com/14