ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wynajem łóżek kontakt 24h/7
+48 531-006-504

Łóżko rehabilitacyjne dla seniora

 

Podstawowe informacje o łóżkach rehabilitacyjnych

 
Łóżko rehabilitacyjne dla seniora to jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia domu osoby starszej. Pozwala nie tylko na wygodniejsze życie, lecz również powoduje, że opieka nad starszą osobą jest nieco lżejsza dla dzieci lub opiekunów seniora. Żeby jednak móc czerpać maksymalnie duże korzyści z posiadania takiego łóżka, najpierw trzeba wiedzieć, jak się powinno je wybierać, a także, w jaki sposób stać się jego posiadaczem. Jak to więc prezentuje się w szczegółach?
 

Kto potrzebuje łóżka rehabilitacyjnego?

 
Zanim jednak przejdziemy do spraw najważniejszych i najbardziej skomplikowanych, warto sobie na początek odpowiedzieć na pytanie, kto tak naprawdę potrzebuje takiego łóżka rehabilitacyjnego? Kto powinien je mieć, lub też przynajmniej zastanowić się poważnie nad zdobyciem takowego?
Łóżko rehabilitacyjne przeznaczone jest w pierwszej kolejności dla tych osób, które cierpią na poważne choroby, których efektem jest niepełnosprawność, lub też trwałe unieruchomienie. Mowa tu jest np. o takich chorobach i dolegliwościach jak wylew, choroba Parkinsona, czy też udar. Osoby te potrzebują szczególnego rodzaju łóżka, który nie tylko poprawi ich codzienne życie, lecz również wpłynie pozytywnie na to, jak wygodnie będzie się takimi osobami opiekować.
 

Jakie są rodzaje łóżek rehabilitacyjnych?

 
Jak zatem widać po powyższym opisie, łóżko rehabilitacyjne jest naprawdę bardzo ważnym elementem wyposażenia dla osoby starszej lub też chorej. Żeby jednak mogło spełnić wszystkie swoje funkcje tak, jak ma to w założeniu, musi być naprawdę dobrze dobrane pod kątem potrzeb i oczekiwań opiekunów i chorego. O czym zatem trzeba pamiętać, gdy rozpoczyna się temat szukania łóżka rehabilitacyjnego?
Na początek warto dowiedzieć się, że na rynku znaleźć można łóżka manualne oraz elektryczne. Co prawda te pierwsze są już raczej rzadko spotykane i właściwie wszystkie nowoczesne modele opierają się na sterowaniu elektrycznym poszczególnych elementów, lecz mimo wszystko warto o tym wspomnieć, aby przez nieuwagę nie stać się posiadaczem przestarzałego modelu.
Kolejną kwestią, o której trzeba pamiętać, jest materiał, z którego takie łóżko zostało wyprodukowane. Spotkać się można z dwoma modelami. Przede wszystkim z łóżkiem metalowym, które jest stosunkowo tanie, lecz z drugiej strony również kiepsko wykonane, nieestetyczne oraz zwyczajnie mało atrakcyjny. Co prawda posiada zaletę w postaci niskiej wagi oraz braku konieczności pielęgnacji, lecz mimo wszystko drugi rodzaj, czyli łóżko drewniane, prezentuje się pod wieloma względami o wiele lepiej. Warto tu wspomnieć, chociażby większą stabilność, lepsze walory wizualne oraz co bardzo ważne bardzo wysoką trwałość.
Na sam koniec podczas wybierania konkretnego łóżka rehabilitacyjnego warto również zainteresować się tym, jakie będzie ono posiadało dodatkowe wyposażenie. O czym konkretnie mowa? Dobry model powinien być wyposażony np. w uchwyty, które ułatwiać będą podnoszenie się lub też zmianę pozycji na łóżku. Co więcej, takie łóżko powinno być także wyposażone w boczne barierki, które będą zabezpieczały przed wypadnięciem z łóżka. Na koniec dobrze jest mieć na uwadze także to, aby łóżko było wyposażone w regulowany w każdej płaszczyźnie stolik.
 

A co z materacem?

 
Oczywiście łóżko rehabilitacyjne dla seniora to nie tylko sama rama wraz z dodatkowymi akcesoriami, lecz również materac. Można wręcz powiedzieć więcej, to właśnie materac jest najbardziej kluczową częścią dobrego łóżka rehabilitacyjnego.
Na co zatem zwracać uwagę, gdy szuka się dobrego materaca do łóżka rehabilitacyjnego? Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że musi to być materac odpowiednio skonstruowany. Poleca się np. zaawansowane model przeciwodleżynowe. Inną bardzo istotną kwestią jest to, aby taki materac posiadał odpowiednio dobraną twardość, tak aby zapewnić leżącej na nim osobie możliwie jak największy komfort i wygodę. W końcu spędzać na nim będzie właściwie cały swój dzień.
 

Podsumowanie

 
Znalezienie dobrego łóżka dla seniora nie jest prostym zadaniem, lecz wystarczy tylko trzymać się kilku sprawdzonych zasad i porad, aby takowe znaleźć i korzystać z jego zalet.
 
łóżko rehabilitacyjne dla seniora

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego na Śląsku.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia

https://www.high-endrolex.com/14