ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wynajem łóżek kontakt 24h/7
+48 531-006-504

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych działająca na Śląsku i Małopolsce ma bardzo bogatą ofertę. Dzięki dużemu wyborowi łatwiej jest znaleźć sprzęt niezbędny do rehabilitacji dopasowany do rzeczywistych potrzeb pacjenta. Zwracanie uwagi na szczegóły w tym wypadku jest niezwykle ważne, bo wpływa docelowo na komfort osoby, która korzysta z danego sprzętu. Stąd też nad wyborem trzeba się dobrze zastanowić. Na co trzeba zwracać uwagę? Co jest najważniejsze?

 

Łóżka rehabilitacyjne Dąbrowa Górnicza - miejsce blisko Ciebie


Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na lokalizację wypożyczalni. Jeśli jest ona bardzo daleko, to mało prawdopodobne, żeby udało Ci się skorzystać z jej oferty. Dlaczego? Głównie dlatego, że transport niektórych sprzętów może być kosztowny i co ważniejsze - trzeba na niego czekać. Wyjątkiem są wypożyczalnie sprzętu, które działają bardzo sprawnie i dzięki ugruntowanej pozycji na rynku są w stanie nawet w ciągu kilku dni dostarczyć zamówiony sprzęt pod konkretny adres. Trzeba jednak pamiętać o tym, by rezerwować go z pewnym wyprzedzeniem po to, by móc skorzystać z możliwie jak największego wyboru. Za sprzętem do rehabilitacji powinieneś zacząć się rozglądać, kiedy tylko dowiesz się, że będzie on potrzebny. W ten sposób możesz zwiększyć szansę na to, że wybierzesz dokładnie takie łóżko rehabilitacyjne, jakie jest Ci potrzebne.

 

Zwróć uwagę na wymiary łóżka rehabilitacyjnego


Przeciętne zewnętrzne wymiary łóżka rehabilitacyjnego to około: 210 cm x 100 cm. Taki rozmiar jest wystarczający, by zmieściła się na łóżku jedna dorosła osoba średniej postury. Stąd też oczywiste jest, że ten rozmiar cieszy się największym zainteresowaniem. Warto też dodać, że wymiary łóżka rehabilitacyjnego są zbliżone do gabarytu zwykłego łóżka. Tym samym dość łatwo jest umieścić sprzęt w zwykłej sypialni czy pokoju dziennym. To bardzo ważne, bo przecież rzadko jest możliwość zorganizowania osobnego pomieszczenia, które byłoby przeznaczone wyłącznie do rehabilitacji i opieki nad pacjentem. Jeśli chcesz ustawić łóżko w taki sposób, by nikomu nie przeszkadzało w codziennym funkcjonowaniu i równocześnie, by pacjent mógł z niego swobodnie korzystać oraz być na nim rehabilitowany, to koniecznie zadbaj o to, by wymiary łóżka były proporcjonalne do pomieszczenia, w jakim będzie stało. Leżysko dwu-segmentowe o wymiarach 200 cm x 90 cm na pewno sprawdzi się doskonale.

Barierki


Ruchome barierki po obu stronach łóżka to z pewnością spory atut. Dzięki nim możliwy jest swobodny dostęp do pacjenta z obu stron, co jest bardzo dużym ułatwieniem podczas wykonywania czynności higienicznych oraz samej rehabilitacji. Swobodny dostęp z obu stron łóżka jest niezwykle ważny, ale nie można zapominać o bezpieczeństwie pacjenta. Z tego powodu łóżko koniecznie musi być wyposażone w barierki. To dzięki nim na pewno pacjent przypadkowo nie zsunie się z leżanki, nawet jeśli zostanie przeważony np. przez ciężki gips na nodze. Warto tu podkreślić, że trzeba sprawdzić, jak zwalnia się barierki i w jaki sposób się je przesuwa. Ich ruch powinien być płynny, ale zarówno odblokowanie jak i zablokowanie ich w danej pozycji powinno być proste. Dobrze, jeśli można obsługiwać je jedną ręką, ale nie jest to też warunek niezbędny. Barierki mogą być metalowe lub wykonane z tworzywa. Zdecydowanie rzadziej spotyka się drewniane, bo trudniej jest je zdezynfekować i doprowadzić do pożądanej czystości. Równocześnie trzeba pamiętać, że drewno w przeciwieństwie do metalu i tworzywa nie jest zimne w dotyku. Stąd też z perspektywy samego pacjenta może być najlepszym wyjściem.

Segmenty


Łóżko rehabilitacyjne powinno być złożone z segmentów. Oznacza to, że poszczególne jego części mogą poruszać się oddzielnie. Najczęściej leżysko złożone jest z dwóch części. Podnosi się i opuszcza tę część, na której znajduje się głowa i tułów pacjenta. W ten sposób można ustawić go w pozycji bezpiecznej do spożywania posiłków czy odpowiedniej do codziennego relaksu. Zdecydowanie rzadziej unosi się część znajdująca się pod nogami, choć przy niektórych schorzeniach jest to wskazane. Może to pomóc w zmniejszeniu obrzęków nóg. W niektórych przypadkach zalecane jest korzystanie z łóżek, które składają się aż z trzech niezależnie ustawianych segmentów. Dzięki temu można część lędźwiową pozostawić w pozycji poziomej, nogi delikatnie opuścić, a górną część ciała unieść. W ten sposób można ustawić pacjenta w bardzo naturalnej pozycji zbliżonej do tej przyjmowanej podczas siedzenia. Niezależnie ustawiane segmenty można regulować ręcznie lub przy pomocy pilota. Modele automatyczne są szczególnie wygodne, bo umożliwiają pacjentowi dowolne ustawienie łóżka bez konieczności korzystania z czyjejś pomocy. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy pacjenci powinni przebywać w takiej pozycji, a czas spędzany w niej należy stopniowo wydłużać. Może ona okazać się w pewnych sytuacjach po prostu zbyt męcząca. Wygodny automat pomoże ustawić poszczególne segmenty w takiej pozycji, by osoba na łóżku czuła się najbardziej komfortowo oraz by wykonywanie przy niej czynności higienicznych przebiegało sprawnie.

łóżka rehabilitacyjne dąbrowa górnicza, wymiary łóżka rehabilitacyjnego

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego na Śląsku.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia