ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wynajem łóżek kontakt 24h/7
+48 531-006-504

Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie na różnego rodzaju wyroby medyczne. Warto o tym wiedzieć i korzystać ze swoich praw. Więcej na temat tego, na co można uzyskać dofinansowanie PFRON, poniżej. Przedstawiamy między innymi to, czym są wyroby medyczne, na które uzyskuje się zniżki.

 

Refundacja NFZ


Dla pacjentów przysługuje refundacja na wyroby medyczne. Zalicza się do nich sporo różnego rodzaju sprzętu, które jest niezbędny do normalnego funkcjonowania ludziom, którzy cierpią na różnego rodzaju choroby i niepełnosprawność. Do wyrobów medycznych zaliczają się na przykład wózki inwalidzkie, kule, które umożliwiają poruszanie się, aparaty słuchowe, aparaty i ortezy ortopedyczne. Refundacje można uzyskać również na pieluchomajtki, co jest istotne między innymi dla osób, które są leżące, niesamodzielne w załatwieniu potrzeb fizjologicznych. Poza tym fundusze na sprzęt otrzymują osoby, które funkcjonują ze stomią, są zacewnikowane, korzystają z pomp insulinowych w związku z cukrzycą. O refundację mogą ubiegać się również osoby posiadające poważne wady stóp, które muszą na co dzień nosić obuwie ortopedyczne. Sporo wyrobów medycznych, które potrzebne są osobom niepełnosprawnym, jest refundowanych w ramach dofinansowania z NFZ i PEFRON,-u. Warto o tym pamiętać i regularnie korzystać z możliwości zakupu nowego sprzętu, dzięki czemu podnosi się jakość życia osób niepełnosprawnych.

 

Jak zdobyć zlecenie na wyroby medyczne?


Osoby, które dopiero zaczynają korzystać z możliwości refundacji, często nie wiedzą, jak ubiegać się o dofinansowanie PEFRON. Warto wiedzieć o tym, że z reguły na większość wyrobów medycznych zlecenie otrzymuje się nie częściej niż raz w roku. Trochę inaczej wygląda to w przypadku chociażby pieluchomajtek. Tutaj zlecenia wypisywane są na miesiąc. Kompletna ilość pieluchomajtek przysługuje na konkretny miesiąc. Bardzo często refundacja nie pozwala na zaopatrzenie się w taką ilość tego typu materiałów, które rzeczywiście potrzebne są na cały miesiąc wygodnego funkcjonowania. Mimo wszystko pozwala zredukować wydatki ponoszone na tego typu sprzęt.

 

Kto może wystawić zlecenie na sprzęt?


Kto wypisuje zlecenie na sprzęt medyczny? Z reguły zajmuje się tym lekarz, ale nie jest to jedyna uprawniona osoba, która może wypełnić odpowiednie dokumenty. W tym celu można zwrócić się również do fizjoterapeuty, rehabilitanta czy pielęgniarki. To istotne, szczególnie w czasach pandemii, gdy kontakt z lekarzem bywa utrudniony. Osoby, które regularnie korzystają z refundacji, powinny pamiętać o tym, jakie przysługują im prawa. Zlecenie może potwierdzić pracownik dowolnego oddziału NFZ, na przykład wtedy, gdy nie może zrobić tego lekarz.

 

Gdzie kupić dobra objęte refundacją?


Wyroby medyczne objęte refundacją można kupować w dobrych sklepach rehabilitacyjnych i ortopedycznych, które mają podpisaną stosowną umowę z NFZ. Nie obowiązuje rejonizacja, dlatego można korzystać ze sklepów dostępnych w całej Polsce, a nie na przykład w danym mieście czy w województwie. Istotne jest również to, że można korzystać z produktów droższych. Wtedy z własnej kieszeni dopłaca się różnicę, która powstaje po odliczeniu kosztów refundacji. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, szczególnie jeżeli samemu korzysta się z refundacji lub ma się pod opieką osobę, która ma takie prawo.

refundacja NFZ, dofinansowanie PEFRON

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego na Śląsku.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia

https://www.high-endrolex.com/14