ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wynajem łóżek kontakt 24h/7
+48 531-006-504

Wózek inwalidzki zakup czy też wypożyczenie go – co będzie lepszym rozwiązaniem?


Wózek inwalidzki jest bardzo pomocny w poruszaniu się osobom niepełnosprawnym, ale nie tylko. Okazuje się on być także niezbędny do rehabilitacji na skutek np. wypadku i doznanego urazu kończyn dolnych. Obecnie nie ma najmniejszego problemu z zakupem sprzętów medyczno-rehabilitacyjnych, ale niestety ich ceny potrafią przyprawić o niemały zawrót głowy. Z całą pewnością nie każdego jest stać na wózek inwalidzki na własność. Nie zawsze ma to też sens, jeśli ktoś potrzebować będzie wózka tylko na pewien okres czasu. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wówczas wypożyczenie wózka inwalidzkiego.

Wózek inwalidzki, opcje


W przypadku osób niepełnosprawnych przysługuje prawo do posiadania własnego wózka inwalidzkiego, co oczywiście wymaga uzyskania stosownego wniosku na jego zakup. To z kolei wymaga udania się do lekarza specjalisty z prośbą o wystawienie wniosku o dopłatę NFZ. Wózek może zostać wymieniony na nowy co pięć lat. Taka dopłata wynosi 800 złotych. Na wózek inwalidzki lekki aktywny można uzyskać dofinansowanie w wysokości 1500 złotych, jeśli lekarz uzna to za stosowne w przypadku danego pacjenta. Inna opcja jest wózek inwalidzki z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, jeśli wybiera się droższy sprzęt. To z kolei wymaga posiadania faktury pro formy wystawionej przez firmę, w której kupiło się wózek inwalidzki. Z wnioskiem należy udać się do PCPR i czekać na jego rozpatrzenie. Jeśli dofinansowanie zostanie przyznane, to można liczyć na otrzymanie około 150% limitu przewidzianego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kolejnym wariantem jest wózek inwalidzki dzięki otrzymaniu dofinansowania z zakładu pracy czy też dzięki skontaktowaniu się z fundacją. Wszystko to niestety wymaga czasu i wiąże się z wieloma formalnościami. Jeśli chcemy szybko i tanio pozyskać wózek inwalidzki, to najlepiej jest udać się do wypożyczalni sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą jeśli chodzi o wózek inwalidzki.

wózek inwalidzki

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego na Śląsku.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia

https://www.high-endrolex.com/14