ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wynajem łóżek kontakt 24h/7
+48 531-006-504

Sprzęt zaprojektowany specjalnie dla osób, które mają ograniczone możliwości ruchowe (np. z powodu choroby przewlekłej, wypadku komunikacyjnego lub kontuzji) jest ułatwieniem w codziennym funkcjonowaniu zarówno dla osób zmagających się z różnego rodzaju schorzeniami motorycznymi, jak i tych, którzy zajmują się chorym. Jakie funkcje posiada łóżko dla chorego leżącego? Dlaczego korzyści z jego wynajmu są obustronne?

Do czego służy łóżko dla chorego leżącego? Podstawowe funkcje

Po pierwsze, łóżko z barierkami bocznymi zapewnia osobie leżącej bezpieczeństwo przed upadkiem na podłogę, a dopasowany materac zapobiega powstawaniu odleżyn. Uszkodzenia skóry są niwelowane także przez możliwość częstej zmiany pozycji – dzieje się to dzięki funkcji regulowania danej części łóżka (np. tej, która odpowiada za ułożenie nóg). Z kolei wysięgnik zamontowany nad łóżkiem ułatwia osobie chorej podniesienie się.

Po drugie, korzystanie z łóżka rehabilitacyjnego znacznie odciąża także opiekunów. Dzięki wielu praktycznym funkcjom sprzętu nie muszą oni nadmiernie odciążać kręgosłupa – np. podczas zmieniania pozycji chorego. Możliwość łatwego przesuwania łóżka pozwala również dotrzeć do pacjenta z każdej strony – co jest szczególnie istotne zwłaszcza podczas awaryjnych sytuacji, w których zagrożone jest życie lub bezpieczeństwo chorego.

Zamiast kupować drogi sprzęt – wynajmij

Osoby, które wymagają opieki długoterminowej, potrzebują odpowiedniego sprzętu. Niestety, zarówno kupno profesjonalnych produktów rehabilitacyjnych, jak i pobyt w specjalistycznej placówce medycznej sporo kosztuje. Dodając do tego także inne koszty leczenia można uzbierać naprawdę dużą sumę, którą wiele osób zwyczajnie nie dysponuje. W takich przypadkach z pomocą przychodzi opcja wypożyczenia sprzętu.

Wynajem łóżek medycznych pozwala zapewnić komfort choremu, wprowadzić nieco domowej atmosfery oraz pozwolić opiekunom w zdrowy i nieprzeciążający ich sposób zajmować się osobą, która ma trudności w samodzielnym poruszaniu się. Ustawienie łóżka rehabilitacyjnego można regulować w zależności od potrzeb. Nawet najbardziej proste modele posiadają funkcję zmiany wysokości i sterowania ułożeniem w obrębie nóg lub kręgosłupa. Dodatkowo, sprzęty te są wykonane z mocnych materiałów (najczęściej posiadają obudowę z drewna i metalowe elementy), dzięki czemu nie trzeba martwić się o ich wytrzymałość.

Cena wynajmu takiego łóżka jest uzależniona od jego standardu i wielości funkcji, które posiada. Najtańsze można jednak znaleźć w granicach 100 zł za miesiąc użytkowania.

Jakie elementy posiada łóżko rehabilitacyjne?

Elementy, które posiadają łóżka medyczne różnią się między sobą w zależności od wybranego modelu. Wiele z nich posiada jednak m.in.:

- elektryczne sterowanie pilotem różnych sekcji,
- regulację kąta podparcia pleców i nachylenia ud,
- barierki boczne,
- koła z funkcją hamowania,
- wysięgnik z uchwytem.

Do niektórych łóżek można także wypożyczyć materac przeciwodleżynowy, który zapobiega powstawaniu uszkodzeń skóry oraz zmniejszają ucisk na ciało.

Image

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego na Śląsku.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia

https://www.high-endrolex.com/14