ZAPEWNIAMY TRANSPORT DO TWOJEGO DOMU

Wypożyczalnia szyn CPM - zalety ćwiczeń biernych

Szyny CPM służą do wykonywania na niej ćwiczeń biernych, czyli takich, które nie angażują mięśni. Niewymagany jest zatem wkład siły pacjenta,  gdyż szyna działa za niego. Idealnie nadaje się w przypadku porażeń wiotkich, spastycznych, a nawet niedowładów znacznego stopnia. W przypadku, gdy chory jest w stanie wykonywać codzienną aktywność fizyczną, ćwiczenia z szyną są wówczas doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji.
 
O tym, czy wskazane jest zastosowanie szyny CPM w takcie terapii, informuje pacjenta fizjoterapeuta, który dobiera odpowiednie szyny oraz opracowuje plan ćwiczeń (m.in. ich częstotliwość, czas i tempo wykonywania ruchów, odpowiedni zakres zgięcia oraz wyprostu stawu).
 

Wypożyczalnia szyn CPM

 
Ćwiczenia bierne są niezwykle ważne w trakcie rehabilitacji, ponieważ zapobiegają powstawaniu przykurczów, a także zmian patologicznych w stawach i tkankach okołostawowych. Tego rodzaju aktywność doskonale wpływa na podtrzymanie oraz poprawę sprawności mięśni, oddziałując również na ich długość, elastyczność, jak i ruchomość. A zatem szyna CPM przede wszystkim zapobiega zesztywnieniu stawów. Poza tym ćwiczenia bierne usprawniają odpływ krwi żylnej z odwodu, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu obrzęków zastoinowych.
 

Ćwiczyć na szynie CPM – kiedy zacząć?

 
Odpowiedni moment na rozpoczęcie ćwiczeń z szyną CPM jest sprawą indywidualną i zależy od urazu, a także stanu pacjenta po operacji. Bierze się równie pod uwagę wiek i stopień sprawności fizycznej chorego. Tak naprawdę to, kiedy można wykonywać ćwiczenia bierne z wykorzystaniem szyny CPM wskazuje lekarz, choć najczęściej zaleca się poruszanie chorą kończyną już w pierwszej dobie po operacji.
 
Skąd wziąć szynę CPM? Wypożyczalnia szyn CPM?
Jeśli fizjoterapeuta zaleci wykonywanie w domu ćwiczeń biernych z wykorzystaniem szyny CPM, wówczas pozostaje nam jej zakup lub wypożyczalnia szyn CPM. Ceny takie urządzenia są jednak bardzo wysokie i wahają się w granicach od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy zł. Dla większości pacjentów pozostaje, więc opcja wypożyczenia sprzętu, która jest nieporównywalnie tańsza, a do tego po skończonej rehabilitacji nie musimy się martwic, co z szyną mamy teraz zrobić. Bardzo dobrą ofertę cenową posiada nasz wypożyczalnia szyn CPM, działajaca na Śląsku. Warto więc zapoznać się z nią bliżej.
 
Wypożyczalnia szyn cpm

O Nas

Krzysztof Wojciechowski, Marcin Habraszka S.C.

REHAVIT to nie tylko sklep medyczny,
ale również całodobowa wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego na Śląsku.

Gdzie nas znaleźć

30-055 Kraków, Miechowska 5B
43-300 Bielsko Biała, Michałowicza 12
42-200 Częstochowa, Niewielka 3
45-355 Opole, 1 Maja 30A
41-200 Sosnowiec, Modrzejowska 32A
41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1
43-100 Tychy, Fabryczna 43
44-100 Gliwice, Zwycięstwa 14

 

NIP: 6452537552
REGON: 243239483

REHAVIT

Posiadamy ogromne doświadczenie, ponieważ wypożyczaniem łóżek rehabilitacyjnych, elektrycznych dla niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych zajmujemy się od 2013 roku.

Wzór umowy najmu sprzętu

Wypożyczalnia